Ofis : 0 236 250 00 24 - Gsm : 0 506 484 52 95

Manisa Kiremit Çatı Tamiri

Kiremit çatı, çatı örtüsü olarak kiremitin kullanıldığı ve ahşap karkas döşeme ile inşa edilen çatıdır. Ülkemizde en fazla kullanılan ve en çok tercih edilen çatı malzemesi olan kiremitler, diğer çatı örtüsü malzemelerine göre daha kısa zamanda yıpranarak yenileme gerektirir. Yine de kiremitin hafif ve kolay uygulanabilen bir malzeme olması ve yalıtım özelliği sebebiyle kiremit çatı yapımı ve kullanımına devam edilmektedir.

Yanlış uygulamalar sebebiyle çok daha kısa sürede sorun çıkarabilen kiremit çatılarda düzenli olarak bakım ve tamir işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. İhmali halinde binaların su veya rüzgar sebebiyle zarar görmesi ve diğer sorunların yaşanması olasıdır. Bu sebeple kiremit tamiri konusunda özenli davranmak gerekir.

Kiremit tamiri yapılacak çatıda işe çatı iskeletinin kontrol edilmesi ile başlanır. Çünkü kiremit çatıların iskeleti genellikle ahşaptan oluşur. Ahşap malzeme ise zaman içinde yıpranarak çatı örtüsünün çökmesine sebep olacak sorunlar yaratabilir.

Kırılan kiremitlerin yerine yenileri konularak yeniden kiremitlerin yerleştirilmesi sağlanır. Kiremit tamiri esnasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de sağlam kiremitlerin zarar görmesinin engellenmesidir. İskeletin ve kiremit altı örtüsünün yenilenmesi ve kiremitlerin yeniden dizilmesinden sonra bacalar ve baca diplerinin bakım ve onarımı gerçekleştirilir. Bağlantı ve birleşme kısımlarında gerekli izolasyonun yapılması ve su sızıntısına sebep olabilecek sorunların giderilmesi de olmazsa olmazdır.


Kiremit Çatı Tamiri ihtiyaçlarınızı kalıcı, güvenilir ve alternatif çözümler sağlayarak sunan firmamızla iletişime geçerek ve detaylı bilgi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Manisa Kiremit Çatı Tadilatı Hizmetleri

Hotline
Hemen Ara